Kust saada raha?! 9 viisi, kuidas teenida raha:

kuidas saada rahaKui sa mõtled, kuidas saada raha, oled jõudnud õigesse kohta.

Rahameister vastab mõningatele küsimustele, mis puudutavad seda, kuidas käib raha teenimine, hoolimata sellest, kas sa töötad juba täiskohaga, oled õpilane või töötu.

Meie 9 nippi on jagatud järgnevalt:

  • kuidas saada kiiresti raha (2 ideed)
  • kuidas teenida raha (5 ideed)
  • kust saada raha noorukina (2 ideed)

Kuidas saada kiiresti raha

Esiteks, kiire raha on tihtipeale ohtlik. Siin on aga paar ideed, kuidas kiiresti raha saada:

1. Laena raha internetis

Tänapäeval on väga lihtne laenata raha internetis:

Kõigepealt vaata meie nimekirja: top 10 kiirlaenud Eestis.

Vali endale sobiv laenuandja, seejärel täida taotlus ning tihtipeale saad raha kätte vaid 15 minuti jooksul pärast seda, kui su laenutaotlus on saanud positiivse vastuse.

Pea aga meeles, et sellised laenud on tavaliselt väga kulukad. Seega tasub need võimalikult kiiresti tagasi maksta. Võrdle pisut laene ning küsi laenupakkumist erinevatest kohtadest.

2. Õnnemängud

Sul on vaja raha KIIRESTI duubeldada? Mine internetikasiinosse või kohalikku kasiinosse ja panusta raha ruletilauas punasele värvile. Või mustale.

Nali naljaks, aga internetikasiinodes on täiesti võimalik võita jackpotimängudes isegi sadu tuhandeid eurosid. Ole aga valmis kaotama – kõik mängijad ei võida.

Räägime nüüd pisut jätkusuutlikumatest raha teenimise võimalustest:

Raha teenimine (internetis ja internetiväliselt)

3. Müü oma vanad asjad maha

See on tõenäoliselt kõige parem viis, kuidas internetis raha teenida.

Vaata läbi oma kapid ja panipaigad ning otsi üles kõik asjad, mida võiksid maha müüa. Esiteks, niiviisi saad oma kodu korrastada ning teiseks, saad pisut raha.

Tee kenad pildid asjadest (telefonipildid on täiesti sobivad).

Kirjuta hea müügitekst.

Pane asjad müüki Soovi, Okidokisse või Facebooki gruppidesse.

See võib küll olla tüütu müüa asju 3 euro eest ühekaupa, aga mõtle sellele niiviisi:

Sa õpid, kuidas paremini asju müüa, kuidas teha ilusaid tootefotosid ja kirjutada kuulutusi. Kes teab, kuhu see viib? Võib-olla saad idee veebipoe loomiseks? Enamus ettevõtjaid on alustanud pärast seda, kui sattusid juhuslikult idee otsa. Kõige olulisem on proovida asju ja olla aktiivne!

4. Kasuta oma oskuseid

Kas sa oskad parandada jalgrattaid, autosid, riideid või midagi muud? Osta asju väga odavalt, tee need korda ja müü need maha. See on suurepärane viis, kuidas raha teenida.

Jällegi peaksid tegema head pildid, kirjutama kena teksti jne. Sa õpid, kuivõrd võimas on turundus. Nagu öeldakse, siis „ühe mehe vana on teise mehe uus“.

5. Kuidas teenida raha internetis? Põhivalem:

Tänapäeval on võimalik sotsiaalmeedia või veebilehtede kaudu väga mitmel viisil internetis raha teenida. Põhiline valem on järgnev:

1. Hakka tootma internetis sisu (videosid, teksti, pilte – ükskõik). See peaks olema inimestele kasulik (või meelelahutuslik).

2. Kui sisu on hea, hakkad sa saama vaatamisi ja jälgijaid.

3. Kui sul on jälgijaid, võid neile promoda tooteid või müüa midagi.

Seega sa võid promoda mõne teise ettevõtte tooteid või alustada omaenda veebipoodi. Näiteks, kui sa soovid luua sisu, mis puudutab trenni ja tervislikku elustiili, võiksid oma jälgijatele müüa dieedi- või trenniplaane.

Pea meeles, et kui keegi pakub sulle internetis „lihtsat rahateenimise võimalust“, on see tavaliselt pettus. Kui see kõlab liiga hea, et tõsi olla, siis see tavaliselt seda ka on.

Kui sa oled graafiline disainer, kodeerija, kirjutaja, tõlkija või tegeled millegi muu taolisega, võid leida tööd vabakutselisena portaalides nagu UpWork.com.

6. Ole lapse- või koerahoidja

Paljudel inimestel on vaja abi laste eest hoolitsemisel. Või vahel on vaja, et keegi hoolitseks lemmiklooma eest sel ajal, kui pere on reisil. Kui sulle meeldivad koerad, aga sa ei saa endale ühte võtta, on see suurepärane viis, kuidas veeta aega neljajalgse sõbraga ilma, et peaksid endale looma võtta. Ning samal ajal saad teenida raha.

Facebookis on olemas ka eraldi grupp nimega „Koerahoidja“, kus on tuhandeid inimesi, kes otsivad pidevalt oma koerale hoidjat.

7. Rendi oma vara

Kas sul on suvila? Lisatuba korteris? Ja sa võiksid selle välja üürida võõrastele? Proovi Airbnb-d. Inimestel on pidevalt vaja ajutist majutust, eriti Tallinna piirkonnas. Aga võib-olla isegi maakohtades. Paljud kiire elustiiliga linnainimesed (nii kohalikud kui turistid) soovivad vahel lihtsalt puhata rahulikus kohas, et oma akusid laadida.

Kas sul on auto/kaubik, mida sa ei kasuta tihti? Rendi see kellelegi välja.

Kuidas saada raha noorukina

Seega, kuidas raha saada lapse või teismelisena? Esiteks, kõik ei saa olla juutuuberid või Instagrami staarid. Enamus peavad ikkagi tegema vanamoelist tööd, et raha saada.

Siin on mõned tüüpilised viisid, kuidas lapsena raha saada:

8. Küsi vanematelt – niimoodi:

Su vanematel on raha, aga nad ei taha sulle seda niisama anda?

Küsi neilt tööd. Küsi, kas saaksid lund ajada, muru niita või midagi muud. Või lase neil endale anda väljakutseid. Näiteks kui sa saad teatud kontrolltöös teatud hinde, saad X eurot. Või kui sa suudad teha 10 kätekõverdust, saad X eurot.

Võib-olla arvavad ka su vanemad, et see on hea mõte. Nad näevad, et nende laps on motiveeritud ja hakkab end arendama, mitte ei istu lihtsalt nutitelefoni taga.

9. Küsi sugulastelt, naabritelt

Kui sa elad paigas, kus on palju maju, on inimestel tihti vaja näiteks aias abi – muru niita, autot pesta. Lähene asjale vanal heal viisil: käi ukselt-uksele ja küsi, kas keegi vajab abi. Tõenäoliselt ei tee ükski tänapäeva nooruk seda enam, seega sul on hea võimalus.

Proovi seda:

Ütle, et kogud raha näiteks trummikomplekti või millegi muu ostmiseks. Sul peab olema eesmärk.

Seejärel mine ja ütle: „Vabandan tülitamise pärast, aga ma kogun raha trummikomplekti ostmiseks. Kas ma saan teid kuidagi aidata mõne väikese tööga? Võite mulle tasuda nii palju kui vähegi heaks arvate.“

Sa ei saa sisse marssida ja öelda, et „minu töötunni hind on 14,45 eurot pluss käibemaks pluss higitasu, mis on 5,5% – 7,5% – vastavalt sellele, kui palju ma higistan“. Ei. Sinu töö on veenda, et nad laseksid sul end AIDATA. Ning sa annad neile vabaduse maksta sulle nii palju kui nad soovivad. Inimesed hindavad seda ning veel rohkem hindavad nad töökat aktiivset noorukit.

Kokkuvõte

Seega, on olemas mitmeid viise, kuidas saada kiirelt raha, näiteks laenates.

Aga see tuleb tagasi maksta (ja kõigepealt tuleb see teenida).

Kui sa tahad raha teenida jätkusuutlikumal viisil, hakka asju müüma. Oskused, mis sa omandad selle käigus, võivad sulle tulevikus veelgi rohkem raha sisse tuua.

Sul on kogemusi või nippe raha saamise või teenimise osas? Jäta allapoole kommentaar.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here