Inbank Eesti: 6 asja, mida pead teadma selle laenuandja kohta

inbank eesti arvustusSelles kiires arvustuses saad sa teada, kas Inbank Eesti on mõistlik laenuandja.

Rahameister teab, et sõna „pank“ tekitab aukartust ja paneb sind ilmselt arvama, et laenu saamine on võimatu.

Kas Inbank kinnistab seda arvamust? Või on see pank, kust saab laenu ilma, et peaksid hüppama läbi kümne tulerõnga?

Või on parem jääda vanade heade krediidiandjate juurde?

Kui loed edasi, saad teada seda ja veel mitut olulist asja Inbanki kohta – siin on 6 äärmiselt tähtsat punkti, mida võiksid Inbanki kohta teada:

1. Kas Inbank on usaldusväärne? Pisut ettevõtte maine kohta:

Nagu Inbank Eesti nimi viitab, on tegemist pangaga. Mitte aga sugugi tavalise pangaga – Inbankist ei saa sa endale deebetkaarti ega saa ka pangakontot.

Selline uutmoodi pank on loodud kahe mehe poolt, kellel on mitmekümneaastane panganduskogemus. Nimelt on need mehed pärit Hansapangast, mida tunneb pea iga eestlane.

Mis puudutab Inbanki veebilahendust, siis kampa on võetud IT-meistrimehed, kes on käed külge löönud isegi Skype’i ja Playtechi loomisel.

Inbanki eesmärk on loomisest saati olnud pangandusvaldkonna muutmine. Nende arvates ei ole enam kohta vanaaegsel pangal ning nii ongi alguse saanud Inbank, mille nimigi juba viitab uuenduslikkusele ehk innovatsioonile.

Tänaseks päevaks on Inbanki ja tema sidusettevõtetega liitunud üle 150 000 inimese.

Kas Rahameister arvab, et Inbank on usaldusväärne? Absoluutselt!

Inbank on saanud ametliku tegevusloa ning veelgi kõnekam on fakt, et Inbanki taga on pangandusmaastiku profid. Enam paremaks minna ei saagi.

 

2. Inbank laen

Ainus finantstoode, mis viitab Inbanki pangalikule poolele, on hoiused, kuid Rahameister ei hakka nendele hetkel oluliselt rõhku pöörama. Inbank pakub teist olulist finantstoodet, milleks on väikelaen.

inbank väikelaenInbanki laen poputab uusi laenusoovijaid eriti magusa intressiga, mis on kordades madalam kui vanamoodsates kiirlaenufirmades: intress algab 12,9 protsendist.

Siin on veel paar fakti, mis puudutavad Inbanki väikelaenu:

 • laenusumma on 300 kuni 10 000 eurot;
 • laenuperiood on 6 kuni 72 kuud;
 • laen on tagatiseta, st võid raha saada kõige jaoks – alates tervisest kuni kodukuludeni;
 • vastuse oma taotlusele saab samal hetkel, kohe pärast taotluse esitamist.

Analoogsetel tingimustel pakutakse ka autolaenu, mille summa on lihtsalt 5000 euro võrra suurem ning intress veidi väiksem – alates 9.9%. Ka see on tagatiseta ning auto ostmine on muudetud eriti lihtsaks, kuna taotleda saab ka Auto24 kaudu.

Madalate intresside poolest on Inbanki väikelaen selgelt üks parimaid valikuid neile, kes soovivad laenata mis iganes otstarbeks.

 

3. Inbanki laenude tingimused

Kui oled kunagi pankadega kokku puutunud, siis ilmselt tekitavad pangalaenud sulle ettekujutluse sellest, kuidas kuri pangatädi viskab laenudokumentide hunnikule lihtsalt peale punase templi kirjaga „ei“.

Inbank on loodud selleks, et selliseid müüte murda ja tõestada, et saab ka teisiti.

Rahameister avastas üllatusega, et Inbanki laenu saamiseks ei peagi vastama väga paljudele tingimustele. Siin on mõned olulisemad:

 • sinu netosissetulek peab iga kuu olema vähemalt 280 eurot;
 • sa pead olema vähemalt 21-aastane;
 • sul peab olema korrektne maksekäitumine, st sul ei tohi olla ühtegi aktiivsetmaksehäiret ning on parem, kui sul pole vähemalt paar aastat olnud makseprobleeme.

Need 3 on kuldreeglid, millele vastamisel on väga tõenäoline Inbankist laenu saada.

Muidugi sõltub laenuotsus ka sellest, kui palju sul juba kohustusi on ning kui suurt laenu soovid Inbankist taotleda, kuid kui kohustused ei moodusta üle 40% sissetulekust, ei tohiks olla probleemi laenu saamisega.

 

4. Kuidas laenu taotleda

Inbank on üks vähestest laenuandjatest, kellel on peaaegu täiesti digitaalne taotlusprotsess. Põhimõtteliselt saab laenutaotluse vastuse teada 2 minutiga ja see sisaldab aega, mis kulub taotluse enda täitmisele.

Laenu taotlemiseks tuleb tegutseda niiviisi:

 • Täida Inbanki lehel laenutaotlus. Selle jaoks on sul vaja sisse logida ID-kaardi või mobiil-ID kaudu.
 • Kohe pärast seda, kui oled taotluse täitnud kõikide andmetega, näidatakse sulle ekraanil kohest otsust. See otsus tugineb mitmetele avalikele registritele ja sinu poolt esitatud andmetele.
 • Kui Inbanki pakutav variant sobis sulle, tuleb oma isikusamasus tuvastada. Selle jaoks saad kasutada ka näiteks Veriffi teenust, mis tähendab, et pole vaja kodust lahkuda. Muidu aga saab isikutuvastuse sooritada Inbanki või Omniva kontoris.
 • Kui isikutuvastus tehtud, tuleb leping allkirjastada ning seejärel kantaksegi raha sinu kontole.

Kõik see töötab väga kiirelt ja lihtsalt. Ausalt öeldes ei jõua isegi igatsema jääda laenutaotluse vastust, sest seda näidatakse sulle kohe.

Juba ainuüksi niivõrd kiire protsessi pärast on Inbank täiesti erinev teistest pankadest, kus laenuotsuse tegemine võib võtta terve nädala.

 

5. Kuidas laenu tagasi maksta

Kui laenu võtmine on väga lihtne, siis on mõistagi selle tagastamine palju raskem. Keegi peab ju selle rahasumma teenima oma tööga – see keegi oled sina.

Inbank on teinud tagasimaksmise võimalikult lihtsaks, mistõttu annab Rahameister ka selle poolest Inbankile plusspunkte.

Laenumaksete tasumine toimub vastavalt maksegraafikule. See lepitakse sinuga kokku juba enne lepingu sõlmimist, seega ära muretse – sa saad vaadata üle kogu graafiku enne, kui millegagi nõustud.

Vastavalt kokku lepitud graafikule hakkab Inbank saatma sinu internetipanka iga kuu e-arveid. E-arve jaoks kasutatakse muide sedasama pangakontot, millele sa esialgu soovisid laenusummat saada. Laenusumma ise tuleb tasuda Inbanki pangakontole, mis asub SEB ja LHV pankades.

Tasumisel on oluline märkida kindlasti ka viitenumber makse juurde, sest muidu ei jõua makse õigesse kohta.

Nagu teisedki laenuandjad, pakub ka Inbank maksepuhkust, kui sul peaksid tekkima makseraskused. Selle jaoks, et maksepuhkust kasutada, pead sa olema kohusetundlikult oma makseid teinud. Maksepuhkus saab olla maksimaalselt kolme kuu pikkune ja seda võimalust saab kasutada kaks korda lepingu jooksul.

 

6. Inbank Eesti vs konkurendid

Kui võrrelda Inbanki 1000-eurost laenu 12-kuuse tagasimakseperioodiga, selgub, et Inbank on tegelikult üks kõige odavamaid variante turul.

Kui on üldse üks laenuandja, kes pakub peaaegu samasuguseid teenuseid ja on olemuselt samasugune, on selleks Bigbank, kelle väikelaenu intress algab veel madalamalt. Bigbank, muide, on samuti registreeritud pangana ning on Inbankile väga sarnane.

Inbanki intress on õige pisut kõrgem kui traditsioonilistes pankades, kuid see-eest kordades madalam kui muude laenuandjate puhul. Võrdluseks on näiteks Credit24 ja Ferratumi intressid keskmiselt 40-50% vahemikus – sellist intressi Inbankis ei kohta.

Niiviisi on Inbank kuldne kesktee klassikaliste pankade ja laenuandjate vahel.

Kuna aga laenuandjad teevad ka personaalseid pakkumisi, on sul kõige julgem teha taotlus mitmes kohas. Võrdle näiteks Inbanki ja Bigbanki teenuseid ning küsi pakkumist mõlemalt – ainult nii saad olla kindel, et leiad kõige soodsama laenu.

 

Kokkuvõte

Inbank on küll üks noorimaid panku Eestis, kuid aastakümnete pikkune kogemus selle panga fassaadi taga räägib kõnekalt ettevõtte kvaliteedi kohta. Vaid mõne aastaga on hakatud tugevalt konkurentsi pakkuma vanadele olijatele ning tänaseks on Inbanki enda laenuandjaks valinud tuhanded eestlased.

Kui otsid soodsat laenu, võib Inbank olla õige valik sinu jaoks!

Kui sul on aga juba kogemusi Inbankist laenamisega, anna sellest kindlasti teada allpool kommentaaride kaudu!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here