Ferratum Bank Eesti arvustus: 6 asja, mida peaksid teadma

ferratum bank eestiFerratum on nimi, mis on mõlkunud Eesti laenuhuviliste mõtteis juba aastaid.

Kui kellelgi on vähegi vaja olnud väikseid kiireid laene, siis pole sugugi liialdus öelda, et Ferratum Bank on üks esimesi sihtkohti selle küsimuse lahendamiseks.

Kuigi kõik meist on kuulnud Ferratumi nime, siis kui paljud teavad aga reaalselt, mida see laenuandja pakub?

Rahameister vastab sinu põletavatele küsimustele käesoleva arvustusega.

Kui tahad teada, mida Ferratum Bank Eesti pakub, siis loe edasi, et teada saada 6 olulist fakti selle laenuandja kohta:

1. Milline ettevõte on Ferratumi taga?

Ferratum Bank Eesti brändi peidus on Maltal registreeritud ettevõte, mis alustas Eestis tegutsemist juba 2006. aastal. Kusjuures, omal ajal Eestis alustades oli Ferratum esimene koht, mille vahendusel olid kiirlaenud Eestis saadaval!

Ferratum on rahvusvaheline ettevõte, tegutsedes tegelikult lausa 22 riigis. Kokku on finantsgrupil üle 2 miljoni kliendi üle kogu maailma.

2014. aastast saati muudeti pisut oma taktikat ning seniste kiirlaenude asemel hakati pakkuma mõnevõrra teistsuguseid väikelaene ja muud sarnast. Kõige selle jaoks on Ferratumil ka Eestis ametlik tegevusluba.

Seega, kas on veel põhjust kahelda Ferratumi usaldusväärsuses? Rahameister usub, et Ferratumi pikk ajalugu ja miljonid kliendid ei tohiks anda kellelegi kahtlusekübetki Ferratum Bank kvaliteedis.

 

2. Ferratum Bank laenulimiit

Nagu mainitud, siis veel mõne aasta eest pakkus Ferratum kiirlaene, kuid nüüdseks on pank oma teenuseid kapitaalselt muutnud. Endise kiirlaenu ja väikelaenu asemel pakub Ferratum nüüd üksnes omapärast laenulimiiti.

Laenulimiidi pakkumine on tegelikult uue kliendi jaoks üsna magus. Nimelt, kui sa laenad laenulimiiti 1000 euro eest ja maksad selle tagasi enne 30 päeva möödumist, pead maksma vaid 1 euro peale laenatud summale. Teisisõnu, tagasimakse on 1001 eurot.
Sellise pakkumisega on Ferratumi laenulimiit sisuliselt intressivaba laen. Pane aga tähele, et see variant on mõeldud üksnes uutele klientidele, kes pole varem Ferratumis kontot avanud.

Laenulimiidi tavatingimused on samuti päris head. Siin on mõned tähtsamad nopped seoses selle eripärase teenusega:

 • Laenulimiidi suurus saab olla kuni 3000 eurot;
 • Laenulimiidi piires saab alati raha kasutusele võtta ilma, et oleks vaja teha uus taotlus;
 • Limiidi tagasimaksmiseks pole kindlat graafikut, oluline on lihtsalt tasuda iga 30 päeva järelt vähemalt 5% kasutatud limiidist;
 • Laenulimiidi tavaintress jääb alla 50%.

 

3. Kes saab taotleda Ferratumi laenulimiiti?

Selleks, et mõista täielikult Ferratumi olemust, on tähtis meeles pidada ühte fakti: Ferratum Bank on väga moodne ja kasutajasõbralik.

Miks Rahameister seda rõhutab? Eelkõige seetõttu, et sellest tulenevalt on Ferratumi tingimused väga mõistlikud.

Selleks, et saada lisaraha Ferratumi kaudu, peaksid vastama vähemalt järgnevatele tingimustele:

 • sa pead olema vähemalt 19-aastane, kuid mitte vanem kui 70-aastane;
 • sul peab olema Eestis alaline sissekirjutus. Muide, kui sa ei ole oma elukohta sisse kirjutatud, siis paraku laenu Ferratum sulle ei anna;
 • sul ei tohi olla ühtegi avatud maksehäiret;
 • sul peab olema isiklik pangakonto – Ferratum ei väljasta sularahas laene;
 • sul on vaja esitada oma pangakonto väljavõte ning sa pead läbima isikutuvastuse.

Kõige karmim tingimus ongi laias laastus sissekirjutuse nõue, seega pea meeles, et laenulimiidi taotlemisel tuleb esitada ka tõestus oma elukoha ja sissekirjutuse kohta – piisama peaks ka üksnes kommunaalteenuse arvest.

 

4. Kuidas töötab Ferratum Bank laenulimiidi taotlemine

Jätkates Ferratumi moodsate teenuste teemal, siis on ka laenulimiidi taotlemine muudetud lehel väga lihtsaks. Laenu saab taotleda üksnes interneti teel, st pole võimalik minna kuhugi kohapeale pabertaotluse täitmiseks.

See on aga oluline eelis, sest tänu internetipõhisele süsteemile saab taotluse esitada vaid loetud minutite jooksul.

Kogu toiming näeb välja selline:

1. Vali Ferratum.ee lehel endale sobiv laenulimiidi summa, vajuta taotlemise nupul ja täida lühike ankeet.

2. Tuvasta oma isik, kasutades selleks ID-kaarti. Kui toimid nii, ei pea sa hiljem minema Omniva postkontorisse oma isikusamasuse tuvastamiseks. Võid kindel olla, et ID-kaardiga end tuvastades hoiad tohutult palju aega kokku (ja säästad hulga jalavaeva).

3. Oota laenuotsust – see saabub enamasti samal päeval.

4. Kui oled laenulimiidiga rahul ning soovid taotlemisega jätkata, saada hiljemalt 48 tunni jooksul Ferratumile kinnitussõnum.

Pärast kinnitamist kantaksegi laenuraha sinu pangakontole ja pead seejärel hakkama summat tagasi maksma.

Ferratumi lehel on kogu toimingut selgitatud samm-sammult ning väga lihtsasti arusaadavalt. See tähendab, et nende portaalis on laenu taotlemine kasutajasõbralik – ei mingeid tülikaid keerulisi juriidilisi tekste.

 

5. Laenulimiidi tagasimaksmine

Kui laenu võtmine on väga lihtne, siis märksa raskem on laenatud summa tagasi maksta. Raha teenimine ei ole lihtne, seda teab Rahameister väga hästi.

Hea uudis on aga see, et Ferratumi laenulimiidi üks tugevusi ongi just nimelt summa tagasimaksmise lihtsus.

Ferratum Bank Eesti laenulimiidi tagasimaksmine on lihtne kahel tähtsal põhjusel:

 1. Minimaalne osamakse võib olla ka üksnes 10 eurot.
 2. Sa otsustad ise oma tagasimakseperioodi üle.

Kasutusele võetud laenulimiiti võib vabalt maksta tagasi ühe korraga või väikeste osamaksetena iga 30 päeva järel. Selle ainus konks on lihtne: osamakse peab olema minimaalselt 5% summast, mille kasutusele võtsid ning seda koos intressidega, kuid alla 10 euro suurune ei saa see makse olla.

Mida see tähendab? Kui võtad näiteks kasutusele 100 eurot, võid maksta selle 100 eurot tagasi ühes tükis just siis, kui sul see võimalik on – kas või 10 päeva pärast. Kui see pole aga võimalik, võid maksta 30 päeva pärast 10 eurot ning siis 30 päeva pärast veel 10 eurot.

Kuna 5% summast oleks 5 eurot, ei ole võimalik maksta nii väikest osa, aga see-eest on ikkagi süsteem väga mõistlik oma minimaalse kuumakse suurusega.

Ferratumi jaoks pole oluline, kaua sa summat tagasi maksad. Mis loeb, on see, et sa maksaksid summat tagasi kas või vähehaaval iga kuu.

 

6. Ferratum vs konkurendid

Ferratumi laenulimiit ei ole päris unikaalne teenus Eesti turul. Kuna Ferratumi intress võib olla iseenesest üsna kõrge, tuleb tõdeda, et olemas on ka madalama intressiga alternatiive – näiteks Bigbanki mobiilne krediitkaart, mis on olemuselt peaaegu täpselt samasugune.

Kulukuselt umbes samal tasandil on aga näiteks Credit24, kes pakub samamoodi krediidilimiidi teenust. Mõlemal laenuandjal on ka moodne internetipõhine taotlusprotsess, seega on need kaks väga sarnased.

Kui sa pole päris kindel, kas Ferratumi laenulimiit sobib sulle, võid vabalt teha taotluse näiteks nii Ferratumi kui Credit24 lehel. Pea meeles, et taotluse tegemine ei kohusta sind mitte millekski – sa võid julgelt võrrelda pakkumisi, et teha enda jaoks parim otsus.

 

Kokkuvõte

Ferratum on julgelt üks tuntumaid laenuteenuseid Eestis. Pole just palju eestlaseid, kes poleks näinud selle laenuandja logo kas või televiisori vahendusel. Üle kümne aasta

Eestimaal tegutsenud ettevõte on oma juured kõvasti meie maa mulda pistnud ning aitab finantseerida eestlaste unistusi ja ideid.

Kui otsid paindlikku ja kiiret laenuteenust, võib Ferratum.ee olla õige valik!

Kui sul on aga juba kokkupuuteid olnud Ferratumi teenuste ja teenindusega, ära häbene sellest teada anda kommentaaride kaudu, et ka teised laenuhuvilised saaksid pisut lisainfot enne taotluse täitmist.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here