Credit24 arvustus: 6 asja, mida peaksid teadma

credit24 eesti arvustusSellest artiklist saad lugeda Rahameistri Credit24 arvustust.

Rahameister saab aru – sul on raha vaja.

On aga Credit24 raha laenamiseks õige koht?

Kas tegemist on reaalse õiguspärase ettevõttega?

Või on olemas mõni konkurent, kes pakub paremaid võimalusi?

Loe edasi ja saa teada – siin on 6 asja, mida peaksid Credit24 Eesti kohta teadma:

1. Kas Credit24 on usaldusväärne? Pisut ettevõtte taustast:

Credit24.ee on Google’i statistika kohaselt kõige populaarsem teenus, mille kaudu Eestis saada kiirlaenud internetist.

Brändi taga peitub ettevõte nimega IPF Digital Estonia OÜ, mis kuulub Londoni börsiturul noteeritud emaettevõttele International Personal Finance Plc.

Seega, tegemist ei ole kindlasti suvalise nurgataguse pisikese ettevõttega, mis pakub internetis laene.

Kusjuures, Credit24 ulatus läheb kaugemalegi, olles ka kultuuriliselt oluline. Kui sa oled spordifänn, oled võib-olla kursis Credit24 rahvaliiga tõttu sellega, kuidas see ettevõte toetab kohalikku võrkpalli sponsorluse kaudu.

Credit24 klienditeenindus on samuti mõistlikult kiire nii e-posti, vestluse kui telefoni vahendusel.

Lühidalt võttes: Credit24 on õiguspärane ettevõte, mida on seni juba usaldanud kümned tuhanded eestlased.

 

2. Credit24 väikelaen & krediidikonto (2 erinevat laenu!):

Credit24 Eesti pakub 2 tüüpi laene – siin on mõlema lühikokkuvõte:

Credit24 väikelaen:

Ettevõte pakub väikelaenule päris magusat pakkumist, kui oled uus klient. Nimelt sa võid saada 500 eurot 1 kuu pikkuse makseperioodiga täiesti tasuta. Laenad 500 eurot ja maksad 1 kuu pärast tagasi 500 eurot – nii lihtne see ongi.

Siin on väikelaenu põhilised omadused:

 • laenusumma on vahemikus 50 kuni 4000 eurot;
 • makseperiood on 3 kuni 36 kuud;
 • laenul on sümboolne 2%-ne lepingutasu;
 • soovi korral võib laenu ennetähtaegselt tagastada.

Credit24 krediidikonto:

Krediidikonto on pisut teistsugune teenus. Selle puhul ei anta sulle mitte ühte fikseeritud summat, vaid sa saad avada Credit24 juures krediidilimiidi, millest korduvalt raha juurde taotleda. Nii ei ole vaja teha pidevalt uusi taotluseid!

Siin on paar olulist krediidikonto omadust:

 • maksimaalne krediit on 4000 eurot, kuid täpne summa sõltub sinu maksevõimest;
 • iga kuu tuleb tasuda personaalne minimaalne kuumakse, pole aga kindlat maksegraafikut;
 • seni, kuni krediidikontolt raha kasutusele ei võta, pole ühtegi lisatasu.

Krediidikonto on seega palju paindlikum toode, väikelaen sobib aga neile, kes tahavad ühekordset rahasutsu.

Veel ühe erinevusena on krediidikontol 30-päevane rahulolugarantii.

Pluss, kui oled mobiilseadme kasutaja, saad krediidikontot hallata otse Androidi või iOS äpi kaudu. Rakenduse kaudu saab küsida juurde lisaraha ja teha absoluutselt kõike muud, mis on eriti käepärane siis, kui kasutad mobiil-ID-d ja mobiilset internetipanka.

 

3. Credit24 kaudu taotlemise tingimused

Selleks, et Credit24-lt saada positiivne vastus, tuleb täita järgnevaid nõudeid:

 • laenu saamiseks pead olema vähemalt 18-aastane;
 • sa pead olema Eesti alaline resident või kodanik;
 • sul ei tohi olla ühtegi aktiivset maksehäiret;
 • sa pead olema tasunud varasemalt laenumakseid korralikult (ka teistele ettevõtetele);
 • sinu nimi ja pangakonto omaniku nimi peavad kattuma.

Üldiselt ei ole Credit24 tingimused eriti keerulised. Kõige olulisem on see, et oleksid alati oma kohustusi korralikult täitnud ning sinu krediidiajalugu oleks korras.

 

4. Kuidas käib taotlemine

Credit24 on loonud väga lihtsa taotlemisprotsessi. Ükskõik, kas kasutad nutitelefoni, tahvelarvutit või tavalist arvutit, sul on reaalselt võimalik laenusumma kätte saada 15 minutiga. Asi töötab niiviisi:

1. Mine Credit24.ee lehele, vali sobiv summa ja alusta taotlemist. Vali oma laenu eesmärk, nõustu tingimustega ja vajuta nupul „Soovin pakkumist“.

2. Seejärel pead logima sisse või registreeruma. Sa võid kusjuures registreeruda ka ID-kaardi või mobiil-ID abil.

3. Täida ülejäänud taotlus – sa pead andma mõned isikuandmed selles staadiumis.

4. Seejärel saad kohe personaalse pakkumise ja nö eelotsuse sellele, kas sa vastad laenutingimustele või mitte. Kui vastus on positiivne ja pakkumine sobib, võtab sinuga ühendust Credit24 laenuhaldur, et täpsustada veel kõike ning sõlmida laenuleping.

5. Allkirjasta laenuleping ning seejärel saadetaksegi raha sinu pangakontole!

Taotlusprotsess on üleüldiselt väga lihtne. Tänu kohesele personaalsele pakkumisele saad sa kohe vastuse, mitte ei pea pingsalt jääma otsust ootama.

Credit24 pakub veel ühte eksklusiivset teenust: võimalust täita laenutaotlus Maxima poes. See tähendab, et saad laenu kätte kas või otse kassiiri käest ja olgem ausad, Maxima poed on kõikjal. Muidugi on aga internetis laenutaotluse tegemine kiirem ja lihtsam, pluss sa ei pea kokku puutuma potentsiaalselt tusase kassiiriga ning võid lihtsalt kodus arvutiekraani vaadata ja vältida inimesi. Okei, see oli nali, kuid põhimõte on sama: kui sa ei soovi internetis taotlust täita, võid kasutada Maxima abi.

 

5. Laenu tagasimaksmine:

Kuigi laenu võtmine on internetis väga lihtne, on raskem seda raha teenida ja tagasi maksta. Seega kõigepealt pead sa olema enda suhtes aus ning mõtlema, kas sa ikka suudad summa tagasi maksta õigeaegselt. Rahameister ei taha, et sa keeraksid oma rahalised asjad tuksi nagu paljud teevad, kes arvavad, et interneti kaudu laenu taotledes saavad nad tasuta raha.

Siin on paar olulist punkti selle kohta, kuidas üldse Credit24 väikelaen tagasi maksta:

 • väikelaenul on kindel maksegraafik, mis saadetakse sulle enne lepingu allkirjastamist, et saaksid graafikuga nõustuda. Kuumakse suurus sõltub sinu valitud makseperioodist ja laenusummast. Muide, maksegraafikut saab vaadata iseteeninduses;
 • laenumakse tegemiseks võid kasutada Credit24 iseteenindust, internetipanga ülekannet või saad tasuda ka postkontori kaudu;
 • laenumakse tuleb teha Credit24 pangakontole Swedbankis ning kindlasti tuleb märkida viitenumber ja selgitusse oma isikukood;

Hea uudis on see, et makseraskuste puhul on võimalik Credit24 iseteeninduse kaudu taotleda ka 30 päevaks maksepuhkust. Kui makse on aga juba hilinenud, maksepuhkust enam taotleda ei saa.

 

6. Credit24 vs konkurendid?

Kui võrrelda laene, võttes aluseks üsna tavapärase 1000-eurose laenu 12 kuu pikkuse tagasimakseperioodiga, tuleb tõdeda, et Credit24 ei pruugi olla kõige soodsam valik ning olemas võib olla ka soodsamaid alternatiive. Keskmiselt võib Credit24 krediidi kulukuse määr jääda 45-50% ringi.

Üks hea konkurent, kes on Credit24 pakkumistega enam-vähem samas klassis, on Ferratum, kes pakub nii intressivaba mikrolaenu kui ka tavalisi väikelaenu analoogse kulukusega nagu Credit24.

Kui tahad olla kindel, et leiad parima variandi, võid küsida personaalset pakkumist mõlemalt, et näha, kumb meeldib sulle rohkem. Pea meeles, et kulukus sõltub suuresti sinu krediidiskoorist ning seega pole välistatud, et saad oodatust märksa soodsama pakkumise.

 

Kokkuvõte

Credit24 on ilma kahtluseta üks kõige enim tuntud kiirlaenuteenuseid Eestis. On peaaegu täiesti kindel, et oled näinud ettevõtte logo mõnel spordiüritusel, märganud nende reklaame televiisoris või kuskil mujal. Credit24 on usaldatud tuhandete eestlaste poolt, seega on tegemist täiesti legitiimse laenukohaga.

Kui otsid usaldusväärset laenuandjat, on Credit24.ee igati õige valik!

Kui sul on juba kokkupuuteid olnud Credit24 teeninduse ja teenustega või soovid oma sõna sekka öelda, jäta allapoole oma kommentaar!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here