Bigbank Eesti arvustus: 6 asja, mida pead teadma

bigbank eestiSelles artiklis avaldab Rahameister, mida kujutab endast Bigbank.

Tuleb ausalt tõdeda, et laenuvajadus võib tekkida igal hetkel ning täiesti ootamatult.

On vähe inimesi, kes poleks kursis Bigbank laenudega. Tegemist on reaalselt ühe suurima laenuandjaga Eestis.

Suurus ei tähenda aga automaatselt kvaliteeti.

Kas Bigbank väikelaenud on usaldusväärsed? Kas Bigbank on korralik laenuandja? Või pead pettuma ettevõtte pakutavas?

Loe edasi ja saad teada – selles artiklis räägime 6 olulisest asjast, mida peaksid Bigbank Eesti kohta teadma:

1. Kas Bigbank on usaldusväärne? Pisut ettevõtte maine kohta:

Kui pisut ringi vaadata internetiavarustes või kas või tänaval kõndides, märkad Bigbank Eesti logo pea igal pool. Selle põhjus on lihtne: Bigbank on vaieldamatult Eesti üks suurimaid laenuandjaid.

Mis muudab aga ettevõtte eriliseks on fakt, et Bigbank on ühtlasi pank, kus on võimalik avada hoiukonto ning kasvatada oma raha.

Tarbimislaenud ja hoiused ongi Bigbanki peamine leivanumber, kiirlaenud näiteks nende portfooliosse ei kuulu.

Bigbank sai alguse juba 1992. aastal ning põhineb täielikult Eesti kapitalil. Lisaks Eestile tegutsetakse aga ka mujal Euroopas, näiteks Lätis, Leedus, Soomes, Hispaanias ja Rootsis.

2017. aasta lõpu seisuga oli Bigbanki grupi bilansimaht üle 450 miljoni euro suurune, laenuportfell ise pisut üle 400 miljoni euro suurune.

Eestis registreeritud Bigbank AS on mitte üksnes suur ettevõte, vaid ka väga läbipaistev oma tegevuses. Tegemist pole mingi nurgataguse asutusega. Bigbank esitleb isegi oma kodulehel uhkelt majandusandmeid, jagades igal sammul oma tegevusega seonduvat infot.

Nagu sellest kõigest ei piisaks, siis Bigbank on ka väga tegus ühiskonnas. Näiteks on 2012. aastast toetatud võrkpalli koostöös spordiklubiga Duo. Bigbank Tartu meeskond on aastate jooksul muutunud ka väga arvestatavaks võrkpallitiimiks!

Lisaks Bigbank Tartu tiimile ja mitmetele heategevuslikele projektidele oli Bigbank Kuldliiga nimisponsor.

Kõige selle tõttu on suure tõenäosusega Bigbanki nimi teadatuntud igaühele.

Kui Eestis on üks laenuandja, kelle kvaliteeti saab usaldada, siis selleks on Bigbank.

 

2. Bigbank väikelaen, hoiused ja muud teenused

Üheks Eesti suurimaks laenuandjaks ei saada väheste teenustega.

Nimelt, Bigbank pakub tõsiselt palju erinevaid laenuvõimalusi. Võib julgelt öelda, et ettevõtte laenuvalik on üks parimaid Eestis.

Siin on kiire ülevaade Bigbanki peamistest laenuvõimalustest.

Bigbank väikelaen:

Bigbank pakub väikelaenu põhimõtteliselt igaks olukorraks: hariduse, tervise, hobide ja kõige muu jaoks. Seejuures on kõik need laenud ettevõtte lehel isegi eraldi kategooriate all, et saaksid endale hõlpsamalt leida sobiva variandi. Sisuliselt on need kõik aga samad väikelaenud.

Niisiis, mida Bigbank väikelaen endast kujutab? Laenu antakse vahemikus 500 kuni 25 000 eurot, 12 kuni 60 kuuks.

Kui see ei tundu eriti märkimisväärne, siis Bigbanki laenu intress on üks madalamaid kogu riigis, olles alates 9.9% suurune.

Vahel korraldab Bigbank ka väikelaenukampaaniaid, mille käigus on võimalik saada laen ilma lepingutasuta. Tavaolukorras on Bigbanki väikelaenul väike lepingutasu ka – 1.5-2% laenusummast.

Samadel tingimustel aga pisut veel madalama intressiga saab Bigbankist ka autolaenu.

bigbank laen eestiBigbank mobiilne krediitkaart:

Nutitelefonide võidukäik on kaasa toonud uuenduse ka Bigbankis. Bigbank pakub mobiilset krediitkaarti ehk laenulimiiti, mida saad vabalt iga hetk kasutada, just nagu krediitkaarti:

 • krediidisumma saab olla 1000 kuni 5000 eurot;
 • vaba tagasimaksegraafik: kui raha kasutusele ei võta, ei teki ka lisakulusid;
 • intress on aastas 17%;
 • saad taotleda raha mobiiliäpi kaudu.

Bigbank järelmaks:

Kolmas oluline laenukategooria on Bigbank järelmaks, mis võimaldab osta otse poest kõike vajalikku ning maksta väikeste osade kaupa raha tagasi.

Järelmaksu summa saab olla vahemikus 125 kuni 10 000 eurot, periood saab olla minimaalselt 3 kuud, maksimaalselt 60 kuud. Kusjuures, Bigbankiga teeb koostööd pea 200 poodi, seega saad julgelt hankida endale kõik vajaliku.

Kõigele ülalmainitule lisaks pakub Bigbank raha hoiustamise võimalust oma tähtajaliste hoiustega. Bigbank on olemuselt pank, kus puuduvad lihtsalt igapäevased pangatoimetused, kuid hoiuste tingimuste poolest on Bigbank pank nagu iga teinegi.

 

3. Millistel tingimustel saab Bigbankist laenu?

Kuigi Bigbank on pank, ei ole nende laenutingimused sugugi nii karmid nagu tavalistel pankadel. See on ka üks põhjuseid, miks see laenuandja nii populaarseks on muutunud.

Enamasti tuleb laenu saamiseks vastata järgnevatele tingimustele:

 • pead olema vanuses 20-73;
 • sul peab olema vähemalt 300-eurone igakuine ametlik sissetulek (järelmaksu taotlemisel on nõutud vähemalt 200-eurone sissetulek);
 • pead esitama oma pangakonto väljavõtte, mis tõestaks eelnevat punkti;
 • sul ei tohi olla aktiivseid maksehäireid, vahel ei pruugita laenu anda ka siis, kui maksehäired on lõppenud mõne kuu eest.

Kui vastad vanuse ja sissetuleku nõudmistele ning sul pole maksehäireid, ei tohiks laenu saamisega tekkida mingeid raskuseid.

 

4. Kuidas taotleda Bigbanki laenu

Bigbank on üks moodsamaid laenuandjaid Eestis ning on loonud niivõrd kiire ja lihtsa taotlussüsteemi, et see paneb sind kindlasti imestama. Bigbanki kodulehel võtab taotlemine aega paar minutit ja sa saad vastuse samuti absoluutselt samal minutil.

Laenu taotlemiseks tuleb tegutseda niiviisi:

 1. Mine Bigbank.ee lehele ja täida laenutaotlus, kuhu pead sisestama oma isikuandmed ja info kohustuste-sissetulekute kohta.
 2. Bigbanki süsteem teeb automaatselt väikese kontrolli avalikesse registritesse, et näha, kas sul on maksehäireid või mitte. Seejärel näidatakse sulle kohe vastust selle kohta, kas sa vastad põhilistele tingimustele ning seega, kas sulle saab anda laenu või mitte.
 3. Kui vastus oli positiivne, võtab sinuga ühendust Bigbanki laenuspetsialist, kes annab juba täpsemalt teada, milliseid dokumente vaja on.

Kui kõik sobib sulle, saadetaksegi laenuleping, mille saad allkirjastada oma ID-kaardi abil ilma kodust väljumata. Kui leping on allkirjastatud, saad raha oma kontole kätte paari päeva jooksul.

Seega kokkuvõttes saad sa oma laenu kätte ilma, et läheksid korrakski arvutiekraani tagant välja. Just nii lihtsaks on Bigbankis muudetud laenu taotlemine!

 

5. Kuidas Bigbanki laen tagasi maksta

Bigbanki laenu tagasimaksmine on väga lihtne, eriti, kuna olemas on Bigbank iseteenindus, mis võimaldab sul kõigel silma peal hoida.

Kogu laenu tagasimaksmine toimub vastavalt maksegraafikule, millega saad tutvuda enne lepingu allkirjastamist. Laen tuleb tagasi maksta iga kuu maksegraafikus märgitud kuupäevaks, maksed tuleb teha Bigbanki pangakontole SEB või Swedbank pangas. Kui sul on pangakonto ühes nendest pankadest, on kogu toiming sinu jaoks eriti lihtne.

Kuumakse sõltub sellest, milline oli sinu laenusumma: igakuine laenumakse võib olla vabalt paarkümmend eurot, kuid ka ligi sada eurot.

Kui peaks juhtuma, et sa ei saa enam maksta laenusummat graafikus olevaks kuupäevaks – näiteks saad palka teisel kuupäeval kui varem – on sul võimalik maksepäeva muuta 21 päeva võrra. Muutmine on täiesti tasuta, aga seda üksnes siis, kui sa oled oma senised kohustused kenasti täitnud.

Bigbank lubab ka taotleda osalist või täielikku maksepuhkust, kuigi selle vormistamiseks tuleb tasuda väike lisatasu. Juhul, kui saad hoopis võimaluse laen kohe tagasi maksta, on täiesti lubatud ka laenu ennetähtaegne tasumine.

 

6. Bigbank vs konkurendid

Bigbank on peaaegu perfektne laenuandja. Intress on väga mõistlik, teenindus on kiire ning laenud on paindlike summade ja tingimustega. Mida veel võiks tahta?

Soodsa intressi tõttu ei ole turul naljalt just palju konkurente, kes pakuvad Bigbankile sarnaselt sama soodsaid väikelaene. Üks vähestest sellistest laenuandjatest on TF Bank, kelle näol on samuti tegemist registreeritud pangaga ning kes annab madala intressiga väikelaene.

Üldiselt aga kui võrrelda näiteks 1000-eurost laenu 12 kuuks Bigbankis ja konkurentide juures, on hind üsna võrdväärne.

Kui Bigbankil on üldse nõrkuseid, on selleks intressivabade laenude puudumine.

Selle poolest hiilgab näiteks Ferratum, kes küll muidu on kõrgema intressiga, kuid kes väljastab laene ka 0% intressiga. Näiteks kui laenad Ferratumist 500 eurot 30 päevaks, saab selle tasuda ilma intressideta. Taolist varianti Bigbank ei paku.

Kui sa pole päris kindel, milline laen sulle kõige paremini sobib, tasub küsida pakkumisi mitmest ettevõttest. Rahameister on aga üsna veendunud, et Bigbank on tõenäoliselt üks parimaid valikuid kõigile, kes vajavad väikelaenu.

 

Kokkuvõte

Pole mitte mingit kahtlust, et Bigbank on üks kõige paremaid laenuandjaid Eestis. Vaid üks pilk Bigbanki teenustele ja taustale ning on kindel, et see on laenuandja, keda saab tõsiselt võtta. Tuhanded inimesed on ettevõtet usaldanud ning seda heal põhjusel.

Kas Bigbank sobib ka sinu vajaduste jaoks? Väga võimalik. On aga ainult üks viis, kuidas teada saada – selleks on laenu taotlemine Bigbank.ee lehel!

Kui sul on juba kokkupuuteid olnud Bigbanki teenustega ning soovid ka teistele teada anda oma kogemustest, jäta julgelt oma kommentaar ja räägi lähemalt kogemusest Bigbank Eestiga!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here